Things to See in Warsaw – Day II and III

ZafulOff the Shoulder Ruffle Dress
Dzisiejszy post jest kontynuacją ostatniego postu i jednocześnie dalsza częścią moich wrażeń z wizyty w Warszawie. Dziś mam dla Was relację ze starówki oraz Pałacu w Wilanowie. Wracając ze starówki odwiedziłam jeszcze Park Krasińskich, którym znajduje się naprawdę urodziwy pałac, a już na sam wieczór Pałac Kultury i obowiązkowo zakupy w Złotych Tarasach! 🙂
Po długim spacerze ulicami starego miasta udało się nam odpocząć w pierogarni a następnie w Pijalni Czekolady Wedel, gdzie mogliśmy usiąść z psem, co bardzo mnie ucieszyło 🙂 Co więcej pani kelnerka zaproponowała nawet wodę dla Leny, dlatego zdecydowanie polecam odwiedzić to miejsce, jeśli wybieracie się z czworonożnym przyjacielem. Jak już wspominałam w ostatnim poście, ciężko było mi „z doskoku” znaleźć miejsce do wypoczynku z psem.
Podczas trzeciego dnia odwiedziłam jedynie Pałac w Wilanowie, gdzie niestety też nie można było wejść z psem. Na dziedzińcu pałacu musieliśmy trzymać go na rękach. Udało mi się też w drodze powrotnej odwiedzić Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego. Jak już pewnie wcześniej wspominałam, jestem kolekcjonerką minerałów, dlatego to muzeum było obowiązkowym punktem mojej wycieczki! W muzeum znajdziemy sporo eksponatów z Polski oraz kilka zagranicznych, wystawy dają zupełnie inne spojrzenie na wszystkim nam znaną sól czy siarkę. Nie można też nie wspomnieć o odciskach roślin na skałach, które wyglądają jak dosłownie narysowane!
Podsumowując, zdecydowanie jeszcze nie raz wybiorę się do stolicy i mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć więcej atrakcji tego miasta!
Byliście kiedyś w Warszawie? Co jeszcze możecie polecić do obejrzenia/odwiedzenia na kolejną wizytę? 

zielona sukienka/green dress – Shein
biała sukienka/white dress – Zaful
okulary/sunglasses – Zaful

Kupon dla czytelników bloga od  Zaful – 10% zniżki na zakupy!
ZFEN01

Share

27 thoughts on “Things to See in Warsaw – Day II and III

  1. Aż wstyd się przyznać, ale jeszcze nie mialam okazji być w stolicy 😛
    piękne miejsca udało Ci się zobaczyć, mam nadzieję, że i mi w koncu będzie dane 🙂
    do tej pijalni czekolady również chętnie się wybiorę 🙂

    A zielona sukienka jest piękna- fantastycznie w niej wyglądasz <3

  2. Zadałaś pytanie co jeszcze zobaczyć w Warszawie? Oczywiście Łazienki Królewskie, tylko uzbrój się w torebkę orzechów laskowych, bo wiewiórki dosłownie jedzą tam turystom z ręki (jak się domyślasz niestety psom wstęp wzbroniony), Muzemu Powstania Warszawskiego jest super, jak lubisz historię, a wieczorem wybierz się nad Wisłę. Na bulwarach można wypić piwko i zrelaksować się ze znajomymi. A jak chcesz w Warszawie zrobić frajdę psu weź go na Pole Mokotowskie. To dosłownie psie królestwo 🙂

Dodaj komentarz!

%d bloggers like this: