Things to See in Warsaw – Day I

W zeszłe wakacje zwiedzałam małopolskę, w tym roku po raz kolejny postawiłam na wakacje w Polsce, a dokładniej, w Warszawie! Aż wstyd się przyznać, że byłam w stolicy pierwszy raz! 🙂 Pomimo tego, że studiuję w Gdańsku i jestem przyzwyczajona do dużego ruchu i tłumów, to jednak Warszawa jest zdecydowanie bardziej ruchliwym miastem. Bardzo lubię zwiedzać, dlatego na liście obowiązkowych rzeczy to zobaczenia znalazły się najpopularniejsze miejsca stolicy, takie jak m.in. Łazienki Królewskie, Belweder, starówka czy Pałac w Wilanowie. Starałam się uchwycić również inne miejsca i budynki, które moim zdaniem wydały się być naprawdę interesujące pod względem architektonicznym. W stolicy spędziłam zaledwie 3 dni, więc nie udało mi się wszystkiego zobaczyć. W Warszawie niestety jest niewiele miejsc, w które można wejść z psem (który podróżował ze mną), dlatego przez to też byłam nieco ograniczona w zwiedzaniu. Dziś zapraszam Was na relację z pierwszego dnia, gdzie zwiedziłam południową część Śródmieścia. 
Szczególnie miło wspominam pobyt w Parku Łazienkowskim, gdzie zwiedzanie umilały urocze wiewiórki, które bez większego strachu podbiegały do ludzi i nie bały się być karmione z ręki! Oprócz tego zachwyciły mnie przepiękne zabytkowe budynki z epoki baroku i klasycyzmu, a także niesamowite rzeźby. Kolejną atrakcją były też chińskie lampiony porozwieszane po parku ze względu na odbywający się do 31 sierpnia Festiwal Światła. Niestety nie udało mi się obejrzeć lampionów po zmroku, jednak już w dzień nadawały one niesamowity nastrój! 
OUTFIT:
t-shirt – Reserved
spódnica/skirt – Reserved
okulary/sunglasses – Zaful

Mam też dla Was wyniki konkursu z Depilacja.pl!
Zabieg darmowej depilacji leci do Zuzanny M., a vouchery do Karoliny S. i Małgorzaty K. 🙂
Wasze maile zostały przekazane, więc czekajcie na kontakt w sprawie nagród.
Gratulacje! 

Share

38 thoughts on “Things to See in Warsaw – Day I

  1. Zmotywowałaś mnie do odwiedzenia w stolicy, ostatnio byłam ze dwa lata temu. Planowałam wybrać się w tym roku, ale jakoś zabrakło mi czasu i motywacji, a zależało mi na tym, żeby być tam w pełni lata, kiedy jest najpiękniejsza. Ale cieszę się, że Tobie udał się wyjazd 🙂

Dodaj komentarz!

%d bloggers like this: