Włosy doczepiane – hit czy kit? – Recenzja Doczepiane.pl

Włosy doczepiane – hit czy kit? – Recenzja Doczepiane.pl

Która z z nas nie marzy o długich włosach? Chociaż z drugiej strony… te, które mają pukle imponującej długości chcą sprawdzić jak to jest mieć krótkie, a te z krótkimi za wszelką cenę chcą zapuścić. Tak to już z nami jest 🙂 W tym pierwszym przypadku nie musimy zbyt długo czekać na efekty, ale z zapuszczeniem włosów jest już niestety gorzej. Zapuszczając piękne i zdrowe włosy trzeba być wytrwałym i konsekwentnym, a co się z tym wiążę, trzeba sporo pracy i czasu włożyć między innymi w pielęgnację. Z pomocą przychodzą włosy doczepiane, znane już od co najmniej kilkunastu lat i wciąż cieszące się dużą popularnością. Chociaż z czasem ich forma przeszła głównie na doczepki, które założymy jedynie u fryzjera, wciąż można kupić zestawy „do samodzielnego montażu”. Jak wypadają w rzeczywistości i czy warto w nie inwestować?

Naturalne włosy doczepiane z doczepiane.pl

Doczepiane włosy – clip-in, kanapki, czy ringi?

Te trzy są najczęściej wybieranymi rodzajami doczepek. Jeśli decydujemy się na przedłużanie włosów samodzielnie w domu, zdecydowanie najlepszą opcją będą włosy clip-in. Nie jest to jednak tak trwała opcja jak wspomniane już „kanapki” i ringi, które przymocowane do włosów rosną razem z nimi.

Clip-in

Są to włosy na taśmach z przymocowanymi małymi spineczkami w kolorze włosów. Spinki te pozwalają na samodzielne zakładanie włosów w domu bez środków chemicznych. Nie jest to metoda trwała, doczepiane włosy należy codziennie zdejmować. Zestaw składa się z reguły z pasm na taśmach o różnej szerokości, co pozwala na dopasowanie do danego miejsca na głowie.

Metoda kanapkowa

Trwała metoda przedłużania włosów, która polega na mocowaniu do naszych włosów pasm na przeźroczystej taśmie. Pasma zdejmuje się, gdy odrost jest na tyle duży, że włosy zaczynają się plątać. Zdejmuje się je przy użyciu specjalnego preparatu – removera. Po wymianie taśm włosy można aplikować ponownie.

Ringi

Pasma przymocowuje się do naszych włosów przy użyciu metalowych lub silikonowych ringów. Ringi są mało widoczne, pozwalają na bardzo dokładne rozłożenie pasm, jednak ze względu na ich ilość aplikacja może być dość długa. Jest to trwała metoda przedłużania włosów.

Naturalne włosy doczepiane z doczepiane.pl


A jak włosy doczepiane sprawdzają się w rzeczywistości?

Na doczepiane.pl, gdzie kupimy bardzo dobrej jakości włosy naturalne znajdziemy szeroki wybór włosów dostosowanych do różnych metod. Stąd też pochodzą moje blond pasma, których urok możecie zobaczyć na zdjęciach 🙂 Wybrałam dla siebie zestaw clip-in 55cm 220g w odcieniu Średni blond. Z moimi włosami jest ten problem, że nie są w naturalnym kolorze, rozjaśnianie często daje efekt nie do końca równego rozłożenia kolorów, przez co pasma kolorystycznie różnią się. Stąd moje zdziwienie, bo zestaw który zamówiłam idealnie wpasował kolorystycznie! Włosy posiadają także włoski różniące się delikatnie kolorem, co daje bardzo naturalny efekt po ich zaaplikowaniu. To tak naprawdę jedna z pierwszych rzeczy, na które zwróciłam uwagę po odpakowaniu włosów. Optymalna ilość 7 taśm pozwoliła na bardzo naturalne przedłużenie moich i tak już gęstych włosów.


Włosy clip-in – czy warto?

Zanim rozpiszę się więcej, powiem krótko – warto 🙂 Nie była to moja pierwsza przygoda z włosami doczepianymi. Dobre kilka lat temu doczepki były bardzo modne, zwłaszcza te clip-in. Byłam wtedy w liceum i prawie każda dziewczyna marzyła o sprawieniu sobie pięknych długich włosów… oczywiście najtańszym kosztem 😉 Pamiętam dobrze teksturę tych włosów. Zamówione z mało sprawdzonego źródła, śliskie, sztywne, barwiące ubrania przy zmoczeniu. Były proste jak druty, a do tego w żaden sposób nie dało się ich zakręcić. Kontakt z ciepłem kończył się nieprzyjemnym zapachem i obawą, że za chwilę po prostu się spalą. Jakość stawiała wiele do życzenia, a podobno były naturalne… 🙂 Po rozpakowaniu naturalnych doczepek z doczepiane.pl poczułam dużą różnicę w jakości. Proste lecz elastyczne, miękkie, przyjemnie układające i „zachowujące się” bardzo naturalnie.

Mieliście może już swoją przygodę z doczepianymi włosami? Jak je oceniacie? Koniecznie dajcie znać!

Share

Dodaj komentarz!

%d bloggers like this: