See Bloggers 2018

Chociaż od tego wydarzenia minęły już trzy tygodnie i emocje już pomału opadły, to  przyszedł czas, aby w końcu podzielić się z Wami recenzją! Dokładnie 23 czerwca rozpoczęła się VI edycja festiwalu twórców internetowych See Bloggers, która miała miejsce w Łodzi. Chociaż na festiwal planowałam wybrać się już od kilku edycji, to dopiero w tym roku ostatecznie zdecydowałam się na podróż, tym razem do Łodzi. Jak wspominam to wydarzenie i czy warto było przejechać te kilkaset kilometrów?
 

 Na wydarzenie wybrałam się wspólnie z Asią z bloga celowniczkalivestyleblog.pl, a miejscem naszego pobytu był hotel w centrum Łodzi i nieopodal najbardziej charakterystycznej ulicy w tym mieście, a mianowicie ulicy Piotrkowskiej, co pozwoliło nam na zwiedzenie chociaż kawałka malowniczej części miasta. Tegoroczny festiwal odbył się w Centrum Nauki EC1 w Łodzi, czyli zupełnie inaczej niż poprzednie edycje, które miały miejsce w Trójmieście. Po odbiorze identyfikatorów i opasek otrzymałyśmy upominki od miasta oraz sponsorów, m.in. od firmy Mamut i drukarni Interdruk. W Strefie Otwartej czekała na nas spora ilość stoisk partnerów wydarzenia, gdzie odbywało się mnóstwo konkursów, w tym konkursów z gwarantowanymi nagrodami do zgarnięcia! Większość z nich miała naprawdę przepiękny design, a do moich ulubieńców zdecydowanie należało stoisko Natura Siberica ze szklanymi słojami, w których mieścił się mini las! Coś naprawdę pięknego! Oprócz tego ogromne wrażenie zrobiły na mnie stoiska Petal Fresh, gdzie królowały już sztuczne kwiaty tworzące cudowne kompozycje do zdjęć, a także stoisko Annabelle Minerals, gdzie każdy uczestnik mógł przygotować swój własny flat lay z użyciem suszonych kwiatów i różnych dekoracji. W tej strefie gromadziły się prawdziwe tłumy i niestety nie udało mi się zrobić dla Was zdjęć wszystkich atrakcji, a także mi samej nie udało się wszystkiego zobaczyć 😉 Myślę, że było to bardziej spowodowane zbyt dużym zagęszczeniem poszczególnych stoisk, niektóre na pierwszy rzut oka w ogóle nie były widoczne, a gdy pojawiło się już w danym miejscu więcej niż 2-3 osoby, to robił się prawdziwy harmider. Nie udało mi się też załapać na zapisy na warsztaty czego ogromnie żałuję, mam nadzieję, że uda się za rok! 

stoisko Bonprix na See Bloggers 2018
Zdjęcie użytkownika See Bloggers.
fot. fotografowie See Bloggers
Zdjęcie użytkownika See Bloggers.
fot. fotografowie See Bloggers

Stoisko Annabelle Minerals na See Bloggers 2018

Na Scenie Głównej odbywały się średnio co godzinę prelekcje w różnych tematykach – od zupełnie codziennych tematów po świetne wskazówki dotyczące prowadzenia social media i bloga. Podczas każdej prelekcji tworzone były graficzne „mapy myśli”, które wywieszone na holu pozwoliły przypomnieć sobie przemówienia i przyswoić najważniejsze informacje. Na tegorocznym festiwalu prelegentami byli m.in. Fashionelka, która opowiedziała nam o swojej przygodzie z „przereklamowanym” blogiem i dała kilka rad jak uniknąć nadmiaru reklam na blogu, oraz Charlize Mystery, która w tym roku obchodziła swoje dziesięciolecie bloga i opowiedziała jak odniosła sukces, a towarzyszył jej uroczy piesek Manolo 🙂 Oprócz tego Katarzyna Nosowska opowiedziała o swojej przygodzie z Instagramem, a Jurek Owsiak na zakończenie drugiego dnia festiwalu opowiedział o działalności i historii powstania WOŚP. Udało mi się także złapać innych prelegentów i zrobić z nimi zdjęcia, czego efekty zobaczycie poniżej!  😉

Elwira Charmuszko (Spiked Soul) i Pascal Brodnicki na See Bloggers 2018

Elwira Charmuszko (Spiked Soul) i Anna Wendzikowska na See Bloggers 2018

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu odbyła się Gala #Hashtagi Roku 2018, której celem było wyłonienie najlepszych i najkreatywniejszych twórców internetowych w pięciu kategoriach: #blogger – dla najaktywniejszego i najciekawszego blogera roku, #twórca wideo – dla najciekawszych twórców YT, #Instagrammer – dla najoryginalniejszego kanału IG, #Influencer – dla najaktywniejszego twórcy internetowego, oraz #odkrycie, gdzie statuetka mogła trafić do każdego uczestnika festiwalu za oryginalność i pomysłowość. W jury zasiedli m.in. Agnieszka Hyży, Agnieszka Jastrzębska oraz Anna i Jakub Zając. Statuetki zaś powędrowały kolejno do Blog Ojciec, Emce Kwadrat, Marzeny Marideko, Fit Lovers i Doktor Ania. Po gali przyszedł czas na koncert Katarzyny Nosowskiej, na który szczerze mówiąc, tego wieczoru czekałam najbardziej! Kasia zaśpiewała piosenki z nowej płyty, które rewelacyjnie dopełniły nastrój. Przez cały koncert oraz after party mieliśmy do dyspozycji drinki wykonywane przez barmanów z Jim Bean, Amundsen oraz Saska. Niestety nie udało mi się zrobił zdjęć na gali ani na koncercie, dlatego wykorzystałam udostępnione nam zdjęcia od fotografów See Bloggers (Piotr Żagiell, Katarzyna Marszycka). 

Zdjęcie użytkownika See Bloggers.  fot. fotografowie See BloggersZdjęcie użytkownika See Bloggers.

fot. fotografowie See Bloggers

Zdjęcie użytkownika See Bloggers. fot. fotografowie See Bloggers

Zdjęcie użytkownika See Bloggers.
fot. fotografowie See Bloggers

Zdjęcie użytkownika See Bloggers.
fot. fotografowie See Bloggers

Zdjęcie użytkownika See Bloggers.
fot. fotografowie See Bloggers

Wybranie się na festiwal było dla mnie naprawdę świetną przygodą i żałuję, że trwał on tylko dwa dni! Oprócz zdobytej wiedzy udało mi się zdobyć nowe znajomości i zrobić świetne zdjęcia na pamiątkę. 
A wy byliście w tym roku na See Bloggers? Może się gdzieś przypadkiem minęliśmy? 🙂
Share

12 thoughts on “See Bloggers 2018

Dodaj komentarz!

%d bloggers like this: