Catch the moment with Saal Digital Photobook – Review

Móc uchwycić moment to chyba jedna z rzeczy, którą najbardziej pożądamy. Ile oddalibyśmy, aby zatrzymać niejedną wyjątkową chwilę na dłużej? Rozwiązania szukamy w zdjęciach. Fotografujemy wszystko – od spotkań rodzinnych po przyrodę. W dzisiejszych czasach albumy nie są już tak popularne jak były kiedyś, rzadziej wywołujemy zdjęcia, aby trzymać je na półce. Wynika to chyba głównie z wygody, bo jak wiadomo, zdjęcia na np. na komputerze ogląda się szybciej i mamy możliwość zobaczenia zdjęcia w rzeczywistych kolorach, bez przekłamania, które zazwyczaj daje wywoływanie zdjęć. W dzisiejszej notce mam jednak coś dla zwolenników tradycyjnego przechowywania fotografii – fotoksiążkę! Gdzie najlepiej, jak i za ile?

Nawiązując do moich wyżej opisanych przemyśleń, sama osobiście lubię mieć zdjęcia zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej. Na półce mam kilka rodzinnych albumów, które stanowią świetną pamiątkę z dzieciństwa, a zdjęcia, które wykonywane były później już cyfrowym aparatem są gdzieś w bliżej nieokreślonym miejscu… 😉 Całkiem niedawno postanowiłam zamówić fotoksiążkę od Saal Digital i uwiecznić w niej wykonane przeze mnie fotografie. Nie umieszczałam tam jednak zdjęć, które publikuję m.in. na blogu. Jak już kiedyś wspominałam, interesuję się fotografią, szczególnie fotografią przyrodniczą, a w jeszcze większym stopniu – makrofotografią. Właśnie na te zdjęcia stawiałam przy tworzeniu swojej fotoksiążki. Nie zabrakło jednak też zdjęć architektury z miast, które odwiedziłam w ciągu ostatniego roku.
Niewątpliwie plusem fotoksiążek od Saal Digital jest możliwość zaprojektowania jej według własnego pomysłu od początku do końca. Sami projektujemy okładkę, strony wewnętrzne, umieszczamy zdjęcia na poszczególnych stronach dokładnie tak jak nam się podoba. Wszystko to robimy poprzez aplikację, którą pobieramy ze strony i za jej pośrednictwem decydujemy o wyglądadzie, rozmiarze i efektach specjalnych naszego produktu, a także składamy zamówienie. W edytorze mamy szeroki wybór teł oraz clipartów do urozmaicenia stron lub okładki. Nie zabrakło też gotowych szablonów, w które wystarczy po prostu wstawić własne zdjęcia.
Ceny fotoksiążek zaczynają się od 60zł, w zależności od rozmiaru, ilości stron i efektów specjalnych (rodzaj papieru, watowanie, kod kreskowy itp.). Fotoksiążki są naprawdę świetne i zdecydowanie cena jest adekwatna do jakości naszego produktu. Zdjęcia wyglądają dokładnie jak przed wywołaniem, a strony są grube, co dodatkowo zapobiega ich szybkiemu niszczeniu podczas oglądania. Na stronie Saal Digital znajdziemy również inne produkty takie jak fotozeszyty, fotoobrazy, fotokartki czy plakaty. Czas oczekiwania jest naprawdę szybki, pomimo, że wysyłka jest zza granicy. Ja na swoją książkę czekałam ok. 3-4 dni.
Moja fotoksiążka ma 26 stron, postawiłam na minimalizm i rozmieszczenie zdjęć na całej stronie, a okładkę przyozdobiłam pięknymi kwiatami w stylu vintage 🙂 Jeśli jeszcze nie wiecie co kupić swoim bliskim na prezent, czy zastanawialiście się już kiedyś nad zakupem takiego cudeńka, to mam nadzieję, że po tym poście zdecydowanie zachęciłam Was do zapoznania się z produktami tej niemieckiej firmy!

Share

24 thoughts on “Catch the moment with Saal Digital Photobook – Review

  1. Też mam fotoksiążkę z tej firmy i uwielbiam ją! <3 Bardzo lubię ogólnie takie rzeczy, zdjęcie wywołane, czy wydrukowane jest inne niż to oglądane na komputerze, dla mnie ma większą wartość. Jest też cudowną pamiątką, zwłaszcza teraz. Teraz w czasach gdzie cykamy tysiące zdjęć telefonami, zdjęć dosłownie wszystkiego, gdzieś chyba zniknęło poszanowanie do obrazu. To smutne, bo często robimy te zdjęcia, a potem rzadko do nich wracamy. Co innego kiedy możemy wziąć je do ręki. To jest dopiero coś! <3

  2. Bardzo mnie zainteresowałaś.Często robię fotoksiążki ale jak do tej pory korzystałam głównie z Foto Jokera. Kiedyś próbowałam zrobić fotoksiążkę w Pixboxie ale ciągle mnie wywalało albo się zwieszało. Muszę dodać tę stronę do ulubionych, jak będę następnym razem robić fotoksiążkę.

Dodaj komentarz!

%d bloggers like this: